Blog AKADOS

Kategoria -Z życia AKADOS

Stres i pustka w głowie – przyczyny, czyli czym jest mózg gadzi

Stres i pustka w głowie - przyczyny, czyli czym jest mózg gadzi

Większość z nas zna taką sytuację z czasów szkolnych lub studiów. Uczyliśmy się do zaliczenia ustnego przed wymagającym nauczycielem. Rano przed zajęciami mieliśmy wszystko „wykute na blachę”, a gdy weszliśmy do sali nie mogliśmy przypomnieć sobie najprostszych rzeczy. Pustka w głowie znikała po pewnym czasie, a my główkowaliśmy jak to się stało, że takich rzeczy mogliśmy nie pamiętać.

Czytaj dalej

5 dni i 5 powodów – opinia i relacja z AKADOS Camp 2015

5 dni i 5 powodów - opinia i relacja z AKADOS Camp 2015

W 2014 roku na Campie nie byłem. W 2015 roku byłem – nie żałuję. Żałuję, że nie było mnie na nim rok wcześniej. Tymi trzema zdaniami generalnie mógłbym opisać to, czy Camp mi się podobał, czy nie. W AKADOSie jednak nie ma chodzenia na łatwiznę, dlatego przygotowałem dzisiaj listę 5 rzeczy, które sprawiają, że Camp 2015 w Szczyrku to było dla mnie dobrze spędzone 5 dni i od razu zarezerwowałem sobie weekend pod koniec września gdy dowiedziałem się, że szykuje się kolejna edycja. Przyjrzyjmy się zatem stworzonej liście.

Czytaj dalej

AKADOS Camp 2014 – zdjęcia i opinie uczestników o tym wyjeździe wakacyjnym

AKADOS Camp 2014 - zdjęcia i opinie uczestników o tym wyjeździe studenckim

O 21:00 nie jest jeszcze zupełnie ciemno, a drzewa już jakiś czas temu się solidnie zazieleniły. To dobitnie wskazuje, że wielkimi krokami nadchodzi lato i kolejne wakacje. Ja tymczasem chciałbym cofnąć się do zeszłorocznego okresu wakacyjnego i skupić się na paru dniach z przełomu sierpnia i września 2014…

Czytaj dalej

Zdjęcia i relacja – oto jak wygląda Level UP AKADOS w Warszawie

Zdjęcia i relacja - oto jak wygląda Level UP AKADOS w Warszawie

Level UP’y AKADOS to wyjątkowe wydarzenia – takie, na których można spotkać zarówno inspirujące osoby, jak również poszerzyć swoją wiedzę i posiąść nowe, praktyczne umiejętności. Jak jednak wygląda Level UP od strony uczestnika? Oto moja relacja stworzona na podstawie wydarzenia, które odbyło się 15 maja 2015 roku w Warszawie, a w którym prelegentami byli: Krzysztof Sarnecki oraz Dominik Skowroński.

Czytaj dalej

Mateusz Grzesiak – spotkanie w Warszawie na Level Up. Oto 3 powody dla których warto na nim być

Mateusz Grzesiak - spotkanie w Warszawie na Level Up. Oto 3 powody dla których warto na nim być

Studia w Polsce „wyposażają” młodego człowieka w pewien pakiet wiedzy i umiejętności. Nie warto się jednak ograniczać wyłącznie do nich, a stałe poszerzanie swoich horyzontów na pewno zaprocentuje w przyszłości. W dalszej części artykułu przedstawiam 3 powody, dla których Level Up z Warszawie jest idealnym miejscem dla osób, które chcą się rozwijać.

Czytaj dalej

Jak myślą ludzie, którzy osiągnęli sukces? 7 przykładów

7 przykładów jak myślą ludzie, którzy osiągnęli sukces

Jak myślisz czy istnieje recepta na sukces? Patrząc na niektórych ludzi znalezienie złotego środka jest całkiem realne, jednak faktem jest, że sukces nie jest wynikiem szczęścia, a owocem ciężkiej pracy. Nie tylko pod względem zawodowym, lecz także i osobistym. Często wiąże się to z różnego rodzaju wyrzeczeniami i zmianami które w rezultacie mogą spowodować nawet zmianę sposobu myślenia. Niżej znajdziesz 7 przykładów jak myślą ludzie, którzy odnieśli już sukces.

Czytaj dalej

Postanowienia noworoczne blogerów AKADOS – jakie mamy na 2015 rok

Nadejście nowego roku sprzyja tworzeniu postanowień na kolejne 12 miesięcy

Już niedługo wystrzelą korki od szampanów, odpalone zostaną sztuczne ognie i czeka nas kolejna wymiana kalendarzy. Nadejście Nowego Roku to dla wielu osób czas na tworzenie list postanowień, które zamierzają realizować w kolejnych 12 miesiącach. W gronie Blogerów AKADOS też tak robimy i postanowiliśmy podzielić się z Wami tym, co zamierzamy osiągnąć w nadchodzącym, 2015 roku. Przynajmniej część z nas, bo opinie co do zasadności tworzenia „tradycyjnych” postanowień wcale nie są idealnie zgodne…

Czytaj dalej

Co chcielibyśmy Ci ofiarować na Święta? Idealne prezenty od redakcji Bloga AKADOS

Redakcja Bloga AKADOS życzy Wesołych Świąt!

Drodzy czytelnicy! Okres bożonarodzeniowy to wyjątkowy czas w ciągu roku. Wszyscy wokół składają sobie życzenia – takie, które może cały rok kłębią się w głowie, a trudno je wypowiedzieć. Nasza AKADOSowa redakcja dwa razy w tygodniu życzy Wam samych sukcesów na drodze do samodoskonalenia się, wplatając w te życzenia garść rad zawartych w naszych artykułach. Na zbliżające się święta przygotowaliśmy dla Was coś, na co wszyscy zawsze czekamy z utęsknieniem patrząc w stronę choinki – preeezeeentyyy! Każdy z nas chce obdarować Was wirtualnym prezentem. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu, a używane sprawią, że nadchodzący rok będzie lepszy od poprzedniego.

Czytaj dalej