Blog AKADOS

Kategoria -Zdrowy styl życia

Work-life balance – czyli porady co zrobić, aby się nie przewrócić

Work-life balance - czyli porady co zrobić, aby się nie przewrócić

Czas to pieniądz. Mogę otwarcie stwierdzić, że każdy słyszał to powiedzenie, chociaż raz w życiu. Jednak ja rozumiem je trochę inaczej niż inni ludzie. Według mnie czas to rodzaj waluty, którą „wydajemy”, aby zdobyć inne rzeczy. Poświęcamy czas na pracę, na znajomych, na rodzinę, na hobby, czy pasję lub masę innych czynności, a chcemy „kupić” szczęście. Jednak nie zawsze możemy powiedzieć, że wydajemy ten „pieniądz” odpowiednio. Często zatracamy się w jednej czynności i zaniedbujemy inne myśląc, że tak trzeba. Kładziemy nacisk na pracę zaniedbując rodzinę, kładziemy nacisk na znajomych zaniedbując studia czy pracę. Skupiamy się na chwilowych przyjemnościach zamiast poświęcić czas na coś naprawdę wartego uwagi, co przyniesie nam długofalowe efekty. Ten artykuł ma dać nam (tak, mnie też :) ) kilka wskazówek, co zrobić, aby zamiast czas tracić – to inwestować go.

Czytaj dalej

Regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna – oto 4 sposoby jak możesz znaleźć motywację by poprawić swoją kondycję i sylwetkę

Regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna - oto 4 sposoby jak możesz znaleźć motywację by poprawić swoją kondycję i sylwetkę

Marzysz o idealnej sylwetce, ale brakuje Ci motywacji do regularnych ćwiczeń? Nie jesteś sam. Większość z nas nie potrafi odnaleźć tej wewnętrznej siły, która nakłoni do działania. Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok, dlatego pokażę Ci dlaczego warto wyjść ze swojej strefy komfortu i zabrać się za ćwiczenia.

Czytaj dalej

Czego uczy bieganie? Wielu rzeczy, a część z nich może okazać się bardzo przydatna w biznesie

Czego uczy bieganie? Wielu rzeczy, a część z nich może okazać się bardzo przydatna w biznesie

Przedostatnia scena niemal każdego, dobrego filmu akcji. Główny bohater zostaje schwytany i boleśnie związany przez oprawcę. Obowiązkowo wysłuchuje historię o swej rychłej śmierci oraz o tym, jak zło zapanuje nad światem. Sytuacja wydaje się bez wyjścia – skatowany bohater pokornie milczy, a czarny charakter napawa się swoim tryumfem. Nagle! Niemal w ułamku sekundy! Wszystko wywraca się do góry nogami! Spokojna scena zamienia się w sprint wydarzeń, prowadzących do mety szczęśliwego zakończenia. Wszystko, dosłownie tak samo, przeżyłem biegnąc mój pierwszy półmaraton.

Czytaj dalej

Abecadło racjonalnego i zdrowego odżywiania się w biurze

Jak zdrowo i dobrze odżywiać się w pracy w biurze?

Temat, można zaryzykować stwierdzenie, że bardzo kobiecy, że większość mężczyzn nie ma pojęcia w jaki sposób zdrowo się odżywiać w pracy. Jednak faktem jest, że i kobiety i mężczyźni potrzebują odżywczej, zbilansowanej diety, żeby efektywnie pracować. Jeżeli spędzasz kilka godzin dziennie w pozycji siedzącej, czy to w pracy, czy może na uczelni i zastanawiasz się co i kiedy jeść, aby być pełnym sił – zapamiętaj tych kilka rad.

Czytaj dalej