Blog AKADOS

Kategoria -Zarządzanie czasem

Jak zmarnować wakacje?

Jak zmarnować wakacje?

Dzisiejszy tekst ma na celu w klarowny sposób pokazać, jak zmarnować wakacje. Czy przecież nie o to chodzi, aby po trudnej sesji na studiach, niczym się już nie przejmować? Każdy musi odreagować i zapomnieć o wszystkim, co dobre, zdrowe i godne. Wakacje jednoznacznie kojarzą się z „nicnierobieniem” i to w dodatku, w najsłodszej możliwej postaci. Na plaży do góry brzuchem, z koniecznością podejmowania decyzji na poziomie czy już iść po drinka, czy zostawić sobie to na wieczór.

Czytaj dalej

Produktywność dzięki lenistwu, czyli spiesz się powoli

Produktywność dźwięki lenistwu, czyli spiesz się powoli

Obecna kultura coraz częściej wymusza na nas dwie rzeczy: produktywność oraz ciągły rozwój. Nie mam co do tego żadnych zarzutów, bo wiem jak ważne są te elementy w życiu każdego człowieka. To właśnie one pchają nas do przodu, powodują, że nasze życie nabiera kolorów, a co najważniejsze sprawiają, że „zawodowa” część nas jest naprawdę szczęśliwa. W tym nieustannym biegu niestety zapominamy jednak o prostych rzeczach. Chodzi mi o lenistwo, bo w końcu co może być prostsze niż nicnierobienie? Tym, którym od razu zapaliła się lampka z negatywnymi skojarzeniami oraz tym wszystkim, którzy już mają z tego powodu wyrzuty sumienia zapraszam do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu.

Czytaj dalej

Nigdy więcej spóźnień! Dlaczego warto być punktualnym

Jakie są przyczyny spóźnień?

Punktualność, sumienność, wytrwałość… cechy, którymi powinien charakteryzować się człowiek sukcesu. Mimo, że każdy z nas żyje i rozwija się we własnej rzeczywistości, to łączy nas jedno – czas jakim dysponujemy. Reguły są takie same dla wszystkich, dlatego chcąc sprawnie funkcjonować w 24-godzinnej rzeczywistości musimy przestrzegać jednej prostej, a jednocześnie trudnej zasady: być punktualnym.

Czytaj dalej

Czy Pomodoro działa? Skuteczność tej metody zarządzania zadaniami testują blogerzy AKADOS – Ada i Paweł

Czasami warto spojrzeć na niektóre sprawy z więcej niż jednej perspektywy, poznać opinie kilku osób. Tak zrobiliśmy w naszej redakcji z Pomodoro, którego opisywałem niedawno. Zadania zmierzenia się z tą techniką zarządzania zadaniami oraz czasem podjęli się: Ada Mrzygłód i Paweł Łuszyński. Co z tego wyniknęło? Czy Pomodoro zyskało dwóch nowych użytkowników?

Czytaj dalej

10 barier na drodze do efektywnego zarządzania czasem!

10 barier na drodze do efektywnego zarządzania czasem!

Dlaczego, w szczególności w dzisiejszych czasach, zarządzanie czasem staje się konieczne? W dobie internetu i szybkiego przepływu informacji, bodźce docierają do nas z najdalszych zakątków świata – wytwarzają szum, z którym nasz mózg przez wieki nie miał do czynienia. Możliwości setek portali, które podłączone do Twojej komórki informują Cię: ile spaliłeś dzisiaj kalorii, jaki chcesz obejrzeć film oraz co robią Twoi znajomi – są wciągające jak narkotyk. Dają ogrom możliwości i poprawiają jakość życia, jednak bez uporządkowania i konsekwencji jesteś w tym świecie zgubiony!

Czytaj dalej