Blog AKADOS

Kategoria -Skuteczność osobista

Nauka angielskiego w domu – najlepsza metoda, by się przełamać i zacząć mówić w 3 miesiące

Nauka angielskiego w domu - najlepsza metoda, by się przełamać i zacząć mówić w 3 miesiące

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest coraz bardziej przydatna, zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Wielu z nas uczy się mówić po angielsku, ale podejście nauczycieli, wymagających perfekcji i opanowania wielu, nawet najdrobniejszych, niuansów sprawia, że nauka nie przekłada się na to, że faktycznie mówimy. Tymczasem stosując inne podejście można nauczyć się komunikować po angielsku i to w ciągu 3 miesięcy.

Czytaj dalej

Prawidłowa wymowa słów po angielsku – najczęstsze błędy

Prawidłowa wymowa słów po angielsku - najczęstsze błędy

Nawet osobom dobrze znającym angielski zdarza się popełniać błędy w wymowie niektórych słów. Powody tego są różne, a często występującym jest wpływ otoczenia. Wymowa niektórych słów w Polsce „utarła się”, przez co uczący się tego języka powtarzają błędy, które słyszą w mediach lub od innych osób mówiących po angielsku. O jakie słowa chodzi?

Czytaj dalej

Prezes lub inna ważna osoba – porady jak się do niej dostać

Prezes lub inna ważna osoba - porady jak się do niej dostać

Osoby na wysokich stanowiskach, na przykład prezesi, zdają się być niedostępni. Najczęściej do takiej osoby rzeczywiście nie można wejść prosto z ulicy, jednocześnie stosując odpowiednie mechanizmy możemy zmaksymalizować nasze szanse na to, że uda nam się porozmawiać z prezesem bez wcześniejszej z nim znajomości.

Czytaj dalej

Techniki sprzedaży – porady jakie cechy musi mieć skuteczny sprzedawca

Techniki sprzedaży - porady jakie cechy musi mieć skuteczny sprzedawca

Codziennie coś sprzedajemy, często nawet nie zastanawiając się nad tym. Nawet ustalając miejsce wieczornego wyjścia ze znajomymi w pewien sposób „sprzedajemy” im naszą propozycję i od naszej skuteczności zależy, gdzie finalnie pójdziemy. Jednocześnie wiele osób łączy swoją zawodową przyszłość ze sprzedażą i w ten sposób chcą rozwijać swoją karierę. Jakie cechy powinien mieć sprzedawca, który chce osiągać naprawdę dobre wyniki?

Czytaj dalej

Nielinearność, czyli informacje jak odnaleźć się we współczesnym chaosie

Nielinearność, czyli informacje jak odnaleźć się we współczesnym chaosie

Tworzenie precyzyjnych, długofalowych planów w dzisiejszych czasach jest mało efektywne. Przyczyną jest dynamika współczesnego świata, jego niestabilność i ilość zmiennych, które bardzo szybko wymuszą na nas zmiany pieczołowicie tworzonych planów, aby odpowiadały rzeczywistości. Jak zatem radzić sobie z taką sytuacją? Dobrym pomysłem jest zmiana paradygmatu i zwrócenie się w kierunku nielinearności.

Czytaj dalej

Delegowanie zadań – jak robić to skutecznie? Porady

Delegowanie zadań - jak robić to skutecznie? Porady

Nie wszystko możemy zrobić sami. Delegowanie zadań to jedna z najważniejszych umiejętności współczesnego menedżera, która pozwala sprawnie zarządzać tym, co robią jego podopieczni przy jednoczesnym wykorzystaniu pełni ich potencjału. Jak dobrze delegować zadania? Najlepiej robić to na 6 poziomach – koncepcie niezwykle skutecznym, a mało znanym wśród menedżerów w Europie.

Czytaj dalej

Porady jak przekazywać złe wiadomości, aby zminimalizować negatywny efekt

Porady jak przekazywać złe wiadomości, aby zminimalizować negatywny efekt

Każdy lubi przekazywać dobre nowiny, które sprawiają radość naszemu rozmówcy. Niestety czasami musimy zakomunikować drugiej osobie coś, co będzie miało dla niej negatywne konsekwencje. Co wtedy robić? Wiemy, że negatywna reakcja jest nieunikniona, ale jak sprawić, aby była możliwie słaba?

Czytaj dalej

Jak efektywnie i wydajnie pracować w domu?

Jak efektywnie i wydajnie pracować w domu?

Sama do niedawna pracowałam w domu i muszę przyznać, że nie jest to takie łatwe i przyjemne jak wielu osobom się wydaje. Zanim nie wypracowałam sobie pewnych zasad, moja produktywność była mierna. Zawsze coś skutecznie odciągało mnie od obowiązków. Wskutek czego na wiele zadań poświęcałam więcej czasu niż wcześniej zakładałam. Wieczory spędzane przy komputerze stały się standardem. Tak to wyglądało do momentu, aż nie wypracowałam sobie pewnych zasad. Pomogły mi one odzyskać czas prywatny przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności mojej pracy. Jeżeli więc jesteś w podobnej sytuacji jak ja do niedawna – mam dla Ciebie kilka rad.

Czytaj dalej

Jak zbudować efektywny zespół?

Jak zbudować efektywny zespół?

Dwójka praktykantów i dwóch starszych specjalistów tworzą zespół. Projekt, który ich łączy realizowany jest na czas, efekty są wysokiej jakości, a wszystkie problemy w porę adresowane i rozwiązywane. Równolegle czwórka ekspertów z ogromnym doświadczeniem, która została świetnie opłacona, realizuje projekt czasowo na styk lub poza terminem, efekty prac często są niespójne z rzeczywistymi potrzebami, o czym nikt nie potrafi otwarcie porozmawiać. Czy możemy wyobrazić sobie taką sytuację? Z całą pewnością. Co więcej, możemy wybrać dowolną kombinację czynników, które powyżej wymieniłem i każda z nich będzie potencjalnie możliwa. Co zatem, jeśli nie doświadczenie i nie wynagrodzenie, są głównymi czynnikami definiującymi efektywny zespół?

Czytaj dalej