Blog AKADOS

Kategoria -Książki

„Inspiracje i drogowskazy” to książka, którą czyta się w jeden wieczór, a w głowie zostaje na długi czas

"Inspiracje i drogowskazy" to książka, którą czyta się w jeden wieczór, a w głowie zostaje na długi czas

Kiedy wybieramy się w podróż, w miejsce, które odwiedzimy pierwszy raz i którego nie znamy, potrzebujemy pomocy. Udzielą nam jej mapy, nawigacja w samochodzie oraz znaki drogowe. Dzięki nim dotrzemy bezpiecznie do celu. W podróży jaką jest nasze życie, również pełną niewiadomych, potrzebujemy porad, drogowskazów czy choćby najmniejszych inspiracji by, jeśli nie całkiem zniwelować, to chociaż zminimalizować potknięcia.

Czytaj dalej

„JA, czyli jak zmienić siebie” – Tadeusz Niwiński. Opinia o książce

Zmiana często poszerza nasze horyzonty

Książkę, o której chcę Wam opowiedzieć, najlepiej opisują dwa zawarte w niej zdania: „dla tych, którzy nie boją się zmian” oraz „wszystkim, którzy urodzili się bez instrukcji życia”. Pierwsze zdanie znajdziemy na okładce, drugie jest pewnego rodzaju dedykacją dla przyszłych czytelników. Któż bowiem nie chciałby mieć magicznego planu, który odpowiadałby na pytania co i jak zrobić, by życie było lepsze? Tadeusz Niwiński i jego książka „JA, czyli jak zmienić siebie” to jeden z wielu podręczników, które zawierają wiedzę, a właściwie zbiór instrukcji, z cyklu „jak żyć?”.  Instrukcja sugeruje nam, że podążając do celu, krok po kroku, możemy osiągnąć wymarzony rezultat.

Czytaj dalej

„Jak przestać się martwić i zacząć żyć” D. Carnegie – recenzja książki pomagającej odegnać demony żyjące w naszych umysłach

Życie może być dobre

Twoje życie nie musi być pełne niepokoju i napięć, które spędzają Ci sen z powiek, pozbawiają szczęśliwych chwil i odbierają siły. Te słowa znajdują się na okładce książki Dale’a Carnegie Jak przestać się martwić i zacząć żyć. Znalazły się tam nieprzypadkowo, tak jak nieprzypadkowo powstała sama książka.

Czytaj dalej