Blog AKADOS

Kategoria -Recenzje

„Inspiracje i drogowskazy” to książka, którą czyta się w jeden wieczór, a w głowie zostaje na długi czas

"Inspiracje i drogowskazy" to książka, którą czyta się w jeden wieczór, a w głowie zostaje na długi czas

Kiedy wybieramy się w podróż, w miejsce, które odwiedzimy pierwszy raz i którego nie znamy, potrzebujemy pomocy. Udzielą nam jej mapy, nawigacja w samochodzie oraz znaki drogowe. Dzięki nim dotrzemy bezpiecznie do celu. W podróży jaką jest nasze życie, również pełną niewiadomych, potrzebujemy porad, drogowskazów czy choćby najmniejszych inspiracji by, jeśli nie całkiem zniwelować, to chociaż zminimalizować potknięcia.

Czytaj dalej

W nawale zadań łatwo jest się zagubić. Wunderlist zadba o to, aby do tego nie dopuścić

Wunderlist to bardzo ciekawa aplikacja do zarządzania zadaniami

Czas na rzut okiem i wydanie opinii o kolejnej usłudze sieciowej do zarządzania zadaniami w stylu GTD („getting things done”). Tym razem jest to Wunderlist, który został uznany przez Google za jedną z najlepszych aplikacji poprawiających produktywność w 2014 roku. Czy spece wyszukiwarkowego giganta podjęli dobrą decyzję umieszczając Wunderlist na liście wyróżnionych? Przekonajmy się.

Czytaj dalej

„JA, czyli jak zmienić siebie” – Tadeusz Niwiński. Opinia o książce

Zmiana często poszerza nasze horyzonty

Książkę, o której chcę Wam opowiedzieć, najlepiej opisują dwa zawarte w niej zdania: „dla tych, którzy nie boją się zmian” oraz „wszystkim, którzy urodzili się bez instrukcji życia”. Pierwsze zdanie znajdziemy na okładce, drugie jest pewnego rodzaju dedykacją dla przyszłych czytelników. Któż bowiem nie chciałby mieć magicznego planu, który odpowiadałby na pytania co i jak zrobić, by życie było lepsze? Tadeusz Niwiński i jego książka „JA, czyli jak zmienić siebie” to jeden z wielu podręczników, które zawierają wiedzę, a właściwie zbiór instrukcji, z cyklu „jak żyć?”.  Instrukcja sugeruje nam, że podążając do celu, krok po kroku, możemy osiągnąć wymarzony rezultat.

Czytaj dalej

Organizacja pracy zespołu nie musi być trudna, ani płatna – recenzja Producteev, aplikacji do zarządzania projektami grupowymi

Recenzja aplikacji do orgranizacji pracy grupowej

Bez dobrej koordynacji nie można mówić skutecznym zarządzaniu zespołem. W dzisiejszych czasach, przy upowszechnionym dostępie do internetu to zadanie jest znacznie łatwiejsze, niż kiedyś. Pod warunkiem jednak, że dysponujemy odpowiednim narzędziem do zarządzania pracą w grupie. Jedną z propozycji jest Producteev, bohater dzisiejszego testu.

Czytaj dalej

„Jak przestać się martwić i zacząć żyć” D. Carnegie – recenzja książki pomagającej odegnać demony żyjące w naszych umysłach

Życie może być dobre

Twoje życie nie musi być pełne niepokoju i napięć, które spędzają Ci sen z powiek, pozbawiają szczęśliwych chwil i odbierają siły. Te słowa znajdują się na okładce książki Dale’a Carnegie Jak przestać się martwić i zacząć żyć. Znalazły się tam nieprzypadkowo, tak jak nieprzypadkowo powstała sama książka.

Czytaj dalej

W prostocie siła – recenzja Any.do, aplikacji mobilnej do zarządzania zadaniami

W prostocie siła - recenzja Any.do, aplikacji mobilnej do zarządzania zadaniami

Smartfony szturmem wdarły się w nasze życie i do naszych kieszeni. Te potężne urządzenia nie tylko zapewniają rozrywkę, ale również są świetnymi pomocnikami przy zwiększaniu naszej produktywności. Jedną z przydatnych aplikacji na urządzeniu mobilnym może być Any.do, czyli narzędzie dzięki któremu nie powinniśmy zapominać o wykonaniu jakiegoś zadania. Przyjrzeliśmy się jej bliżej.

Czytaj dalej