Blog AKADOS

Kategoria -Praktyczne porady

Nauka angielskiego w domu – najlepsza metoda, by się przełamać i zacząć mówić w 3 miesiące

Nauka angielskiego w domu - najlepsza metoda, by się przełamać i zacząć mówić w 3 miesiące

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest coraz bardziej przydatna, zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Wielu z nas uczy się mówić po angielsku, ale podejście nauczycieli, wymagających perfekcji i opanowania wielu, nawet najdrobniejszych, niuansów sprawia, że nauka nie przekłada się na to, że faktycznie mówimy. Tymczasem stosując inne podejście można nauczyć się komunikować po angielsku i to w ciągu 3 miesięcy.

Czytaj dalej

Skuteczne negocjacje cenowe w biznesie – jak je prowadzić wcale nie negocjując ceny

Skuteczne negocjacje cenowe w biznesie - jak je prowadzić wcale nie negocjując ceny

Cena bardzo często jest kluczowym czynnikiem podczas rozmów biznesowych. Negocjacji kontraktów, zakupu materiałów lub innych transakcji. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ firmy działają w celu wypracowania zysku, w związku z czym chcą sprzedawać jak najdrożej i kupować możliwie tanio. Jest jednak sposób prowadzenia negocjacji cenowych, w trakcie których tak naprawdę o cenie nie rozmawiamy. Przyjrzyjmy się mu.

Czytaj dalej

Prawidłowa wymowa słów po angielsku – najczęstsze błędy

Prawidłowa wymowa słów po angielsku - najczęstsze błędy

Nawet osobom dobrze znającym angielski zdarza się popełniać błędy w wymowie niektórych słów. Powody tego są różne, a często występującym jest wpływ otoczenia. Wymowa niektórych słów w Polsce „utarła się”, przez co uczący się tego języka powtarzają błędy, które słyszą w mediach lub od innych osób mówiących po angielsku. O jakie słowa chodzi?

Czytaj dalej

Kłamstwo i jego oznaki – jak rozpoznać, że ktoś nas oszukuje?

Kłamstwo i jego oznaki - jak rozpoznać, że ktoś nas oszukuje?

Wśród zwierząt żyjących na ziemi tylko człowiek potrafi kłamać. I mimo, że wiele osób szkoli w sztuce oszukiwania innych, to kilka podświadomych reakcji organizmu podczas mówienia nieprawdy bardzo ciężko jest wyeliminować. Zwracając na nie uwagę możemy z kolei dostrzec kiedy ktoś może być z nami nieszczery. Sprawdźmy o jakie chodzi.

Czytaj dalej

Nachalny sprzedawca – jak asertywnie zachowywać się w takich sytuacjach

Nachalny sprzedawca - jak asertywnie zachowywać się w takich sytuacjach

Niektóre osoby zajmujące się sprzedażą chciałyby, abyśmy oferowany przez nich towar lub usługę kupili natychmiast. Zasypują nas informacjami o nim, przekonują i zdają się robić to tak długo, aż usłyszą „biorę”. Jak postępować z takimi osobami jeśli towar, który nam proponują nas ciekawi, lub gdy nie jesteśmy niezainteresowani?

Czytaj dalej

Techniki sprzedaży – porady jakie cechy musi mieć skuteczny sprzedawca

Techniki sprzedaży - porady jakie cechy musi mieć skuteczny sprzedawca

Codziennie coś sprzedajemy, często nawet nie zastanawiając się nad tym. Nawet ustalając miejsce wieczornego wyjścia ze znajomymi w pewien sposób „sprzedajemy” im naszą propozycję i od naszej skuteczności zależy, gdzie finalnie pójdziemy. Jednocześnie wiele osób łączy swoją zawodową przyszłość ze sprzedażą i w ten sposób chcą rozwijać swoją karierę. Jakie cechy powinien mieć sprzedawca, który chce osiągać naprawdę dobre wyniki?

Czytaj dalej

Jak przeprosić dziewczynę, chłopaka i nie tylko – porady

Jak przeprosić dziewczynę, chłopaka i nie tylko - porady

Każdy z nas popełnia błędy i co do tego nie ma dyskusji. Wątpliwości czasami pojawiają się, gdy trzeba przyznać się do nich i przeprosić tych, których nasze zachowanie uraziło. Przepraszanie nie jest czynnością łatwą, ani miłą, jednocześnie bardzo ważną. Dlatego warto nauczyć się „dobrze” przepraszać.

Czytaj dalej

Nielinearność, czyli informacje jak odnaleźć się we współczesnym chaosie

Nielinearność, czyli informacje jak odnaleźć się we współczesnym chaosie

Tworzenie precyzyjnych, długofalowych planów w dzisiejszych czasach jest mało efektywne. Przyczyną jest dynamika współczesnego świata, jego niestabilność i ilość zmiennych, które bardzo szybko wymuszą na nas zmiany pieczołowicie tworzonych planów, aby odpowiadały rzeczywistości. Jak zatem radzić sobie z taką sytuacją? Dobrym pomysłem jest zmiana paradygmatu i zwrócenie się w kierunku nielinearności.

Czytaj dalej

Delegowanie zadań – jak robić to skutecznie? Porady

Delegowanie zadań - jak robić to skutecznie? Porady

Nie wszystko możemy zrobić sami. Delegowanie zadań to jedna z najważniejszych umiejętności współczesnego menedżera, która pozwala sprawnie zarządzać tym, co robią jego podopieczni przy jednoczesnym wykorzystaniu pełni ich potencjału. Jak dobrze delegować zadania? Najlepiej robić to na 6 poziomach – koncepcie niezwykle skutecznym, a mało znanym wśród menedżerów w Europie.

Czytaj dalej