Blog AKADOS

Kategoria -Motywacja

Profesor, szef czy inna ważna osoba mnie onieśmiela – jak zachować się w takiej sytuacji?

Profesor, szef czy inna ważna osoba mnie onieśmiela - jak zachować się w takiej sytuacji?

W towarzystwie niektórych osób czujemy się zdeprymowani. Onieśmielają nas oni swoją wiedzą, autorytetem lub pozycją w hierarchii społecznej, firmowej czy na uczelni. W przypadku AKADOSowców bardzo wyrazistym przykładem jest znany profesor, od którego zależy nasze zaliczenie. Jak postępować w takiej sytuacji?

Czytaj dalej

Rozmowa kwalifikacyjna, ważne wystąpienie – jak zbudować pewność siebie

Rozmowa kwalifikacyjna, ważne wystąpienie - jak zbudować pewność siebie

Czasami zdarzają nam się sytuacje, w których po prostu musimy dobrze wypaść. Wtedy bardzo przydaje się bycie pewnym siebie, dzięki czemu dajemy jasny sygnał otoczeniu o naszych kompetencjach. Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrobić. Dlatego przedstawiamy porady co robić, aby w takich sytuacjach zbudować w sobie pewność i przeświadczenie, że wszystko będzie dobrze.

Czytaj dalej

Jak rozwijał się biznes w Polsce – opowiada Zdzisław Dąbczyński (wideo)

Jak rozwijał się biznes w Polsce - opowiada Zdzisław Dąbczyński (wideo)

Mimo, że niedawno minęło 25 lat od zmian ustrojowych w Polsce, wciąż nasza gospodarka pod względem rozwoju i konkurencyjności ma trochę do nadrobienia względem krajów chociażby Europy Zachodniej lub Ameryki Północnej. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza zaszły jednak znaczące zmiany w Polsce, które wymusiły korektę spojrzenia na to, jak powinno się w naszym kraju robić biznes. Opowie o nich właściciel firmy WIMED – Zdzisław Dąbczyński.

Czytaj dalej

5 dni i 5 powodów – opinia i relacja z AKADOS Camp 2015

5 dni i 5 powodów - opinia i relacja z AKADOS Camp 2015

W 2014 roku na Campie nie byłem. W 2015 roku byłem – nie żałuję. Żałuję, że nie było mnie na nim rok wcześniej. Tymi trzema zdaniami generalnie mógłbym opisać to, czy Camp mi się podobał, czy nie. W AKADOSie jednak nie ma chodzenia na łatwiznę, dlatego przygotowałem dzisiaj listę 5 rzeczy, które sprawiają, że Camp 2015 w Szczyrku to było dla mnie dobrze spędzone 5 dni i od razu zarezerwowałem sobie weekend pod koniec września gdy dowiedziałem się, że szykuje się kolejna edycja. Przyjrzyjmy się zatem stworzonej liście.

Czytaj dalej

Samodyscyplina i systematyczność, czyli jak się zmusić

Samodyscyplina i systematyczność, czyli jak się zmusić

Słyszeliście kiedyś o mistycznej krainie gdzie przechowuje się 99% produktywności, motywacji i dokonań całej ludzkości? Mogę śmiało powiedzieć, że każdy z nas tam przechowuje odrobinę swojej motywacji, produktywności itp. Ta mistyczna kraina nazywa się „Jutro”. I odkładamy tam swoje możliwości za każdym razem, gdy powiemy „zrobię TO jutro”. Zacznę biegać, czytać książkę, uczyć się, pracować JUTRO. Mimo że takie odkładanie na swój sposób jest przyjemne to nie pomoże nam ono osiągnąć sukcesu w jakiejkolwiek dziedzinie, no chyba, że w odkładaniu czegoś na później :)

Czytaj dalej

Cechy biznesmena – 8 znaków które wskazują, że możesz założyć swój biznes

Cechy biznesmena - 8 znaków które wskazują, że możesz założyć swój biznes

Rodzina, dom i stabilna praca. 40-godzinna praca, wypłata oraz wolne wieczory i weekendy, które możesz poświęcić swojej rodzinie lub swojemu hobby. Dodatkowo, jeżeli Cię to nie satysfakcjonuje, zawsze możesz miło spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi. Życie jest dobre, a przynajmniej w porządku. Podczas, gdy większość ludzi na świecie może być zadowolona ze scenariusza przedstawionego powyżej, to na pewno część z nich nie jest po prostu do tego stworzona. Sam fakt, że czytasz ten artykuł dowodzi, że chyba nie do końca identyfikujesz się z modelem przyjętym przez większość i szukasz czegoś innego. Jeżeli choć w pewnym stopniu mam rację, to zapraszam Cię do sprawdzenia, czy jesteś gotów zmienić swój plan na życie.

Czytaj dalej

SASA Project. Działaj – niezależnie kim jesteś!

SASA Project. Działaj - niezależnie kim jesteś!

Wydawać by się mogło, że zawody takie, jak prawnik, architekt i lekarz, są pochłaniające same w sobie na tyle, że studenci tych kierunków nie mają czasu na dodatkowe inicjatywy. Niejednokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniami, że to ludzie, którzy muszą być bezwarunkowo oddani jednej specjalizacji, by dobrze wykonywać swój zawód. Ja znów zachęcałem do tego, by poszerzać swoje horyzonty. Zagłębiać się w całe spektrum dziedzin i szukać interdyscyplinarności. Pewnego dnia natrafiłem na nich, na trójkę studentów medycyny, którzy powiedzieli, że identyfikują się z moim podejściem – chcą coś więcej od życia. A co to jest? Przeczytajcie sami.

Czytaj dalej