Blog AKADOS
Prezes lub inna ważna osoba - porady jak się do niej dostać

Osoby na wysokich stanowiskach, na przykład prezesi, zdają się być niedostępni. Najczęściej do takiej osoby rzeczywiście nie można wejść prosto z ulicy, jednocześnie stosując odpowiednie mechanizmy możemy zmaksymalizować nasze szanse na to, że uda nam się porozmawiać z prezesem bez wcześniejszej z nim znajomości.

Pewnego rodzaju „niedostępność” ludzi piastujących wysokie stanowiska jest zrozumiała – takie osoby najczęściej dużo mogą, a co za tym idzie przyciągają one do siebie innych. Gdyby prezes rozmawiał z każdym, kto ma do niego sprawę nie starczyłoby mu czasu na pracę, dlatego bardzo często na drodze do niego spotkać możemy tzw. „bramkarza”, którym najczęściej jest sekretarka. Dokonuje ona selekcji i decyduje o tym, kto będzie mógł bezpośrednio porozmawiać z najważniejszą osobą w firmie, a kto nie.

Krzysztof Sarnecki, specjalista do komunikacji interpersonalnej, zawodowy negocjator, przedstawia kilka wskazówek, dzięki którym nasze szanse na rozmowę z wysoko postawioną osobą, z którą chcemy się skontaktować wyraźnie wzrosną.

W każdy poniedziałek i czwartek nowe filmy o rozwoju osobistym na kanale Krzysztofa – polecam go zasubskrybować :)

O autorze Zobacz wszystkie posty

avatar

Michał Strzyżewski

Redaktor naczelny Bloga, Specjalista ds. Marketingu w AKADOS. Student ostatniego roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Fan motoryzacji, Gwiezdnych wojen, a także odkrywania narzędzi i metod pozwalających lepiej zarządzać czasem oraz zadaniami.