Blog AKADOS
Prawidłowa wymowa słów po angielsku - najczęstsze błędy

Nawet osobom dobrze znającym angielski zdarza się popełniać błędy w wymowie niektórych słów. Powody tego są różne, a często występującym jest wpływ otoczenia. Wymowa niektórych słów w Polsce „utarła się”, przez co uczący się tego języka powtarzają błędy, które słyszą w mediach lub od innych osób mówiących po angielsku. O jakie słowa chodzi?

Opowie o nich Krzysztof Sarnecki, który pół swojego życia spędził w USA i dostrzega tego typu drobne pomyłki. Jednocześnie zawsze zaznacza, że nawet jeśli powiemy coś niepoprawnie – nie powinniśmy się tym przejmować, bo kluczowe w nauce języka jest by mówić i być zrozumianym.

Nowe materiały wideo na kanale Krzysztofa 2 razy w tygodniu. Polecam subskrypcję :)

O autorze Zobacz wszystkie posty

avatar

Michał Strzyżewski

Redaktor naczelny Bloga, Specjalista ds. Marketingu w AKADOS. Student ostatniego roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Fan motoryzacji, Gwiezdnych wojen, a także odkrywania narzędzi i metod pozwalających lepiej zarządzać czasem oraz zadaniami.

  • marysia

    Mnie strasznie denerwuje jak ktoś słowo kończące się na ‚table” wymawia to dokładnie tak, jak się piszę. Dostaję wtedy szału!