Blog AKADOS
Kłamstwo i jego oznaki - jak rozpoznać, że ktoś nas oszukuje?

Wśród zwierząt żyjących na ziemi tylko człowiek potrafi kłamać. I mimo, że wiele osób szkoli w sztuce oszukiwania innych, to kilka podświadomych reakcji organizmu podczas mówienia nieprawdy bardzo ciężko jest wyeliminować. Zwracając na nie uwagę możemy z kolei dostrzec kiedy ktoś może być z nami nieszczery. Sprawdźmy o jakie chodzi.

Część sygnałów jest wyraźnych, część bardziej subtelnych. Obserwacja kilku z nich może dać nam podstawy do tego, by wątpić w prawdomówność danej osoby – jednocześnie nie powinno się na ich podstawie wyciągać pochopnych wniosków. Więcej na temat tego jak wykrywać kłamstwa u innych opowie ekspert od komunikacji, Krzysztof Sarnecki. Poniżej jego porady w formie wideo:

Jeśli chcesz oglądać inne filmy i tematyce rozwoju osobistego na kanale Krzysztofa – zasubskrybuj kanał :)

O autorze Zobacz wszystkie posty

avatar

Michał Strzyżewski

Redaktor naczelny Bloga, Specjalista ds. Marketingu w AKADOS. Student ostatniego roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Fan motoryzacji, Gwiezdnych wojen, a także odkrywania narzędzi i metod pozwalających lepiej zarządzać czasem oraz zadaniami.

  • marulka

    Każdy człowiek inaczej się w takiej sytuacji zachowuje. Jeśli kogoś nie znam to raczej ciężko stwierdzić, czy w danym momencie kłamie czy też nie.