Blog AKADOS
Chwalenie się - wypada czy nie mówić o swoich sukcesach?

Coś nam się udało. Rzecz, z której naprawdę jesteśmy dumni i chcielibyśmy podzielić się z tym przed całym światem. O ile chwalenie się na portalach społecznościowych stało się już swojego rodzaju normą, to w „życiu offline” wciąż mamy z tym problem. Czy zatem warto się chwalić, czy lepiej nie?

Problem wynika z faktu, że w Polsce chwalenie się często odbierane jest negatywnie. „Zadzieranie nosa”, „wywyższanie się” – te określenia związane z tym, że powiemy o jakimś naszym sukcesie mają wydźwięk nieszczególnie pozytywny. Co zatem robić?

Krzysztof Sarnecki, specjalista w dziedzinie komunikacji interpersonalnej odpowie na to pytanie oraz wskaże jak komunikować to co nam się udało, gdy jednak zdecydujemy się pochwalić.

Dzięki subskrypcji kanału będziesz zawsze na bieżąco z nowymi filmami, pojawiającymi się w każdy poniedziałek i czwartek.

O autorze Zobacz wszystkie posty

avatar

Michał Strzyżewski

Redaktor naczelny Bloga, Specjalista ds. Marketingu w AKADOS. Student ostatniego roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Fan motoryzacji, Gwiezdnych wojen, a także odkrywania narzędzi i metod pozwalających lepiej zarządzać czasem oraz zadaniami.

  • marusia

    Przesadne chwalenie się nigdy nie jest na miejscu. Ja cenię w ludziach skromność, a chwalipięty są dla mnie negatywnymi postaciami.