Blog AKADOS
Co robić, gdy nie znamy odpowiedzi na pytanie na egzaminie ustnym

W idealnym świcie wiedza zdobywana regularnie i pilnie przez cały semestr sprawia, że studenci mają materiał opanowany w 100%, są znawcami tematów o których będą rozmawiać na egzaminie ustnym i nie muszą się niczego obawiać. Teraz zostaje tylko zadać sobie pytanie: czy świat jest idealny? A później dowiedzieć co zrobić, jeśli jednak nie znamy odpowiedzi na pytanie osoby egzaminującej i nie chcemy, aby przekreśliło to naszą szansę na dobrą ocenę lub zaliczenie w ogóle.

Zastosowanie odpowiednich algorytmów komunikacyjnych odgrywa w tym przypadku kluczową kwestię. Oddaję głos Dominikowi Skowrońskiemu, który jest specjalistą w dziedzinie komunikacji, a ponieważ stosunkowo niedawno skończył studia, to tematy o których tu piszę nie są mu obce. Oglądamy:

Życzę, abyśmy nie musieli zbyt często robić użytku z tej wiedzy, bo to będzie oznaczało, że po prostu znamy odpowiedzi na wszystkie pytania na egzaminach. Jeśli jednak trafi się nam jakaś trudność – zastosowanie powyższych porad pomoże znacznie skuteczniej nam się z nią uporać.

O autorze Zobacz wszystkie posty

avatar

Michał Strzyżewski

Redaktor naczelny Bloga, Specjalista ds. Marketingu w AKADOS. Student ostatniego roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Fan motoryzacji, Gwiezdnych wojen, a także odkrywania narzędzi i metod pozwalających lepiej zarządzać czasem oraz zadaniami.