Blog AKADOS

6 wskazówek jak znaleźć pracę idealną

6 wskazówek jak znaleźć pracę idealną

Drogi Czytelniku, jeśli myślisz, że w tym artykule podam Ci receptę jak znaleźć pracę idealną oraz jaka ona właściwie jest, to niestety muszę Cię rozczarować. Jednego zawsze działającego przepisu nie ma. Czytając ten tekst odnajdziesz wskazówki, które pomogą Ci działać z zamiłowania, a nie z tylko z obowiązku.

1. ZASTANÓW SIĘ

Pierwszym etapem do zrealizowania Twojego marzenia, jakim jest odnalezienie pracy idealnej, jest zastanowienie się, jakiej pracy szukasz. Pomyśl, czego od niej oczekujesz, z kim chciałbyś współpracować oraz co jest dla Ciebie najważniejsze w planowaniu swojej przyszłej ścieżki kariery.

2. FANTAZJUJ

Kiedy już zastanowisz się głębiej nad sensem pracy, jaką chcesz wykonywać w przyszłości pomyśl o swoim największym marzeniu, które chciałbyś zrealizować w swoim życiu. Czy chcesz się realizować w swoim życiu prywatnym? Pragniesz założyć własny biznes? A może chciałbyś połączyć jedno z drugim?

Fantazja

3. PRZEANALIZUJ

Teraz odpowiedz sobie na pytanie, co sprawia Ci największą frajdę? Co robisz z pasją? Jaki masz pomysł na swoją przyszłość?  Zdaję sobie sprawę z tego, że zagłębienie się w tak trudną tematykę jest dość ciężkie. Nie jest łatwo przeanalizować swoje pragnienia, jeśli do tej pory nie masz ich sprecyzowanych. Nie śpiesz się. Pozwól sobie na chwilę relaksu, która pomoże Ci wejść w głąb swojej duszy.

4. PRZEŁAM PARADYGMAT

Chcesz zmienić swoje życie na lepsze? Chcesz, aby praca była również Twoją pasją? Powinieneś zacząć od zmiany swojego podejścia.  Praca nie powinna być jedynie środkiem do zarabiania pieniędzy, ale również czymś, co pomoże Ci spełnić się we wszystkich aspektach twojego życia.  Nie zapomnij, że spędzasz (czasem nawet i marnujesz) przynajmniej 8 godzin dziennie na coś, co Cię męczy i zabiera Ci energię na resztę dnia. Warto?

Trudny moment

5. DZIAŁAJ

Odkryj w swojej pracy misję, która sprawi, że będziesz chciał działać. Wyraź prawdziwego siebie! Chyba każdy z nas marzy o tym, aby jego życie charakteryzowała pewna harmonia. Zazwyczaj w pracy musisz być kimś innym, niż w domu. W 99% to nie jest to,  czego pragniemy od życia.  Zapewne zadasz sobie teraz pytanie: co powinienem zrobić aby to osiągnąć? Moja odpowiedź jest dość prosta. Połącz pasję z utrzymaniem się. Nie zapominajmy o tym, że to właśnie ludzie, którzy osiągnęli swój życiowy sukces odkryli swoje powołanie, tylko dlatego, że robili coś z zamiłowania. Najważniejsze zadanie, jakie stoi teraz przed Tobą, to rozpoznanie potrzeb innych ludzi, ponieważ na tym opiera się większa część biznesu. Kiedy już to zrobisz, pomyśl jak połączyć interes ze spełnianiem siebie nie tylko zawodowo, ale również we wszystkich innych sferach życia.

6. ZRÓB COŚ DLA SIEBIE

Nie od dzisiaj wiadomo, że człowiek czuje się szczęśliwy, kiedy poczucie jego wartości jest na wysokim poziomie. Pamiętaj, jeśli tylko poczujesz, że to co robisz w życiu nie ma głębszego sensu to warto się nad tym zastanowić i to zmienić. Życie jest przede wszystkim dla Ciebie, a nie Ty dla życia. Nie marnuj już więcej swojego czasu i weź się do roboty.

CZY PRACA IDEALNA ISTNIEJE?

Tak! Możliwe, że jeszcze o tym nie wiesz, nie czujesz tego, ale na pewno masz gdzieś w głowie idealny obraz swojej pracy, więc nie zostaje Ci nic innego, jak wdrożenie tego planu w życie.  Nie jest to łatwe, ponieważ najtrudniejsza bariera do pokonania, to bariera w naszej głowie. Pasjonujesz się podróżami? Zacznij organizować grupowe wyprawy, prowadzić bloga o Twoich wyprawach, albo spróbuj napisać poradnik dla podróżników amatorów . Uwielbiasz gotować? Pomyśl o założeniu własnej gastronomii.  Mogłabym wymieniać jeszcze wiele takich przykładów, ale po co? Tak naprawdę każdy zawód można wykonywać z sercem, wystarczy zmienić swój pogląd na świat i właśnie tego Wam życzę. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to dość ciężkie, dlatego nikt  nie obiecuje, że zmienicie swoje nastawienie już dziś. Wymaga to ogromu pracy, przede wszystkim nad sobą.

 

O autorze Zobacz wszystkie posty

avatar

Adrianna Mrzygłód

Publicystka i koordynator regionalny AKADOS we Wrocławiu. Studentka kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym. Pasjonatka dobrej książki i zarządzania kapitałem ludzkim. Wolny czas spędza w kuchni, próbując nowych przepisów.

  • https://interviewme.pl/blog/cu

    Przede wszystkim nigdy nie chciałem pracować w grupie, jestem urodzonym indywidualistą, i nie chcę się kłócić ze swoją naturą. Szukam więc przede wszystkim samodzielnych stanowisk. Przymierzam się właśnie do napisania CV. Na stronie https://interviewme.pl/blog/curriculum-vitae-8-zbednych-elementow znalazłem kilka cennych porad.

  • Deina

    Ciekawy temat, a pytanie czy praca idealna istnieje jest trudne. Chyba żadna nie jest idealna, ale najważniejsze, by nam odpowiadała i sprawiała radość, co jest jednak trudne, choć wcale nie nierealne. Ofert pracy na rynku na pewno nie brakuje, na takich stronach jest ich pełno: https://praca.money.pl/ a do tego trzeba dodać jeszcze masę innych serwisów. Z jakością ofert już bywa gorzej. Na pewno warto jest szukać swojego miejsca.